İddaa Nasıl Oynanır?

Bugün ki makalemizde iddaa oynamaya henüz başlamış ya da başlayacak olanlara yol gösterici olmak adına iddaa nasıl oynanır konusunu ele alıyoruz. Makalemizin içeriğinde iddaa nasıl oynanır, iddaa oynama kuponundaki alanlar ne işe yarar gibi noktalara değineceğiz. Lafı çok uzatmadan iddaa nasıl oynanır anlatmaya başlayalım. Aşağıdaki resimde görünen kağıt iddaa oynama kağıdıdır. Bu kuponun gerekli olan alanları çizilerek kupon oluşturulur.

iddaa nasıl oynanır resimli anlatım, iddaa nasıl oynanır detaylı anlatım, iddaa nasıl oynanır tüm ayrıntılarıyla

Aşağıdaki resimde sarı renk ile işaretlenmiş alan maç kdu alanıdır. Bu alandaki her bir satırdan kodun rakamları işaretlenmektedir. Mesela iddaa oynanacak karşılaşmanın kodu 319 olsun. Maç kodu alanındaki satırlardan sırasıyla 3,1,9 işaretlenir.

maç kodu girme

Kupon oynama kağıdındaki “maç kodu” alanının sağ tarafında bulunan “İY” ilkyarı ve “MS” maç sonucu demektir. “İY” ilk yarıda hangi takımın galip geleceğini belirtir. Örneğin A takımı ile B takımının maçının olduğunu varsayalım. İlk yarı sonucuna göre A takımının daha fazla gol atacağı ve o yarı için galip olacağı düşünülüyorsa “İY” sütununun altındaki 1  (bir) işaretlenir, eğer ilk yarı skorunun berabere olacağı düşünülüyorsa 0 (sıfır), B takımının ilk yarıda galip geleceği düşünülüyorsa da 2 (iki) yazan alan işaretlenir. Maç sonucu için iddaa oynanmak isteniyorsa da “MS” alanında işaretleme yapılır. “MS” alanı maçın sonucunda hangi takımın galip geleceğine ya da beraberlik olacağına yönelik yapılan tahminlerin oynandığı alandır. A ile B takımının maçları sonucunda A takımının kazanacağı düşünülüyorsa “MS” sütunundaki 1 (bir), A takımı ile B takımının berabere kalacağı düşünülüyorsa 0 (sıfır) ve B takımının kazanacağı düşünülüyorsa 2 (iki) yazan alan işaretlenir. Aşağıdaki resimde A takımının maçı kazanacağına yönelik işaretleme yapılmıştır. Yani iddaa da maç A takımına verilmiştir.

MS oynama

Yukarıdaki resimlerle sizlere iddaa nasıl oynanır detaylı anlatım şekilde anlattık. Resimle iddaa nasıl oynanır konumuz ile umarız size faydalı olmuşuzdur.