İddaa 2/2 Nasıl Oynanır?

İddaa neredeyse herkesin bir eğlencesi haline geldi. Yaşı tutmayan çocuklar dahi iddaa oynamak için bir sürü yöntem buluyorlar. Haliyle durum böyle olunca iddaa oynama biçimleri de günden güne değişir oldu. Bu değişimler farklı tahmin türlerinin ortaya çıkmasıyla iyice kendini hissetirir oldu. Mesela iddaa oynama şekli olarak toplam gol tahmini, ilk yarı tahmini, maç sonucu tahmini gibi farklı oynama yolları var. Bizim bugün ele aldığımız konu da işte bu farklı iddaa oynama biçimlerinden biri olan iddaa 2/2 nasıl oynanır?

İddaa 2/2 nedir önce bir tanımlama yapalım. İddaa 2/2 birbirini yenebilmek için sahaya çıkacak olan iki takım arasında oynanacak bir maçın ilk yarısının durumu ve ikinci yarısının durumu hakkında yapılan tahmindir. Bu tahmine göre maçın ilk yarısında deplasman takıımı ev sahibi takımdan üstün olacak ve ikinci yarıda da yine deplasman takımı ev sahibi takımdan üstün pozisyonda olup maçı galip bitirecek demektir. A takımı ile B takımı arasında bir maçın oynanacağını varsayalım. Bu maçın ilk yarısında B takımı A takımını yener ve ikinci yarıda da aynı durum devam eder diye düşünüyorsak 2/2 oynayıp maçın her iki yarısında da B takımının galip geleceğini kupon üzerinde belirtmiş oluruz. Doğal olarak da B takımının oynadığı futbol bu durumu doğurursa kupona yazılmış olan maç tutmuş olur. Aşağıdaki örnek skorları incelerseniz B takımının üstünlüğünü görebilirsiniz. Skorları yazılı olan bu maçlar için 2/2 oynanmış ise tutacaktır.

İlk Yarı İkinci Yarı
A Takımı 0-1 B Takımı A Takımı 1-2 B Takımı
A Takımı 1-2 B Takımı A Takımı 2-4 B Takımı
A Takımı 3-4 B Takımı A Takımı 3-4 B Takımı
A Takımı 2-4 B Takımı A Takımı 2-5 B Takımı
A Takımı 2-3 B Takımı A Takımı 3-4 B Takımı
A Takımı 1-3 B Takımı A Takımı 2-3 B Takımı
A Takımı 0-2 B Takımı A Takımı 1-3 B Takımı

Genel olarak 2/2 mantığını bu şekilde aktarmış olduk. İnternet sitelerinde değil de gerçek kuponda 2/23 oynayacaksanız aşağıdaki iddaa 2/2 nasıl oynanır resimli anlatım kısmını inceleyebilirsiniz. Kuponda bu tahmin türüyle oynamak için yapmanız gereken maçın kodunu işaretledikten sonra “İY” ve “MS” alanındaki “2” yazan kutucuğu işaretlemektir. iddaa 2/2 nasıl oynanır, İddaa 2/2 nedir, iddaa 2/2 nasıl oynanır resimli anlatım