İddaa 2/2 Nasıl Oynanır?

İddaa neredeyse herkesin bir eğlencesi haline geldi. Yaşı tutmayan çocuklar dahi iddaa oynamak için bir sürü yöntem buluyorlar. Haliyle durum böyle olunca iddaa oynama biçimleri de günden güne değişir oldu. Bu değişimler farklı tahmin türlerinin ortaya çıkmasıyla iyice kendini hissetirir oldu. Mesela iddaa oynama şekli olarak toplam gol tahmini, ilk yarı tahmini, maç sonucu tahmini gibi farklı oynama yolları var. Bizim bugün ele aldığımız konu da işte bu farklı iddaa oynama biçimlerinden biri olan iddaa 2/2 nasıl oynanır?

İddaa 2/2 nedir önce bir tanımlama yapalım. İddaa 2/2 birbirini yenebilmek için sahaya çıkacak olan iki takım arasında oynanacak bir maçın ilk yarısının durumu ve ikinci yarısının durumu hakkında yapılan tahmindir. Bu tahmine göre maçın ilk yarısında deplasman takıımı ev sahibi takımdan üstün olacak ve ikinci yarıda da yine deplasman takımı ev sahibi takımdan üstün pozisyonda olup maçı galip bitirecek demektir. A takımı ile B takımı arasında bir maçın oynanacağını varsayalım. Bu maçın ilk yarısında B takımı A takımını yener ve ikinci yarıda da aynı durum devam eder diye düşünüyorsak 2/2 oynayıp maçın her iki yarısında da B takımının galip geleceğini kupon üzerinde belirtmiş oluruz. Doğal olarak da B takımının oynadığı futbol bu durumu doğurursa kupona yazılmış olan maç tutmuş olur. Aşağıdaki örnek skorları incelerseniz B takımının üstünlüğünü görebilirsiniz. Skorları yazılı olan bu maçlar için 2/2 oynanmış ise tutacaktır.

İlk Yarı İkinci Yarı
A Takımı 0-1 B Takımı A Takımı 1-2 B Takımı
A Takımı 1-2 B Takımı A Takımı 2-4 B Takımı
A Takımı 3-4 B Takımı A Takımı 3-4 B Takımı
A Takımı 2-4 B Takımı A Takımı 2-5 B Takımı
A Takımı 2-3 B Takımı A Takımı 3-4 B Takımı
A Takımı 1-3 B Takımı A Takımı 2-3 B Takımı
A Takımı 0-2 B Takımı A Takımı 1-3 B Takımı

Genel olarak 2/2 mantığını bu şekilde aktarmış olduk. İnternet sitelerinde değil de gerçek kuponda 2/23 oynayacaksanız aşağıdaki iddaa 2/2 nasıl oynanır resimli anlatım kısmını inceleyebilirsiniz. Kuponda bu tahmin türüyle oynamak için yapmanız gereken maçın kodunu işaretledikten sonra “İY” ve “MS” alanındaki “2” yazan kutucuğu işaretlemektir. iddaa 2/2 nasıl oynanır, İddaa 2/2 nedir, iddaa 2/2 nasıl oynanır resimli anlatım

İddaa 2/2 Nasıl Oynanır?

İddaa oynamak ve farklı şekillerde oynamak isteyenler için birbirinden farklı makalelerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün ki konumuz iddaa 2/2 nasıl oynanır olacak? İddaa 2/2 nasıl oynanır detaylı anlatım yaparak takipçileirmize faydalı olmaya çalışacağız. Elimizden geldiğince sade ve görsel olarak anlatım yapmaya özen gösteriyoruz. Umarız sizin için yeteri kadar açık bir anlatım yapabiliriz. İddaa 2/2 ne demek bunu bir açıklayalım önce. İddaa 2/2 demek oynanacak bir maçın ilk yarısı ve sonucu için tahminde bulunmaktadır. Bu tahmine göre maçı deplasman takımı yani konuk takım ilk yarıda önce olacak ve ikinci yarıda da önce olmayı sürdürüp maça alacak demektir. Misal; Alispor ile velispor arasında bir maç oynanacağını kafanızca canlandırın. Bu maçın ilk yarısında velispor alisporu yenmelidir ve ikinci yarıda da yine velispor alispordan önce olup maçı galip bitirmelidir. Örnek skorlar üzerinden anlatacak olursak aşağıdaki skorlar ile biten maçlar için oynanacak 2/2 iddaası tutmuş olur. Bu skorların dışında da bazı skorlar meydana gelebilir. Ancak mantık az önce de belirttiğimiz gibi deplasman takımının her iki yarıda da galip olmasıdır.

İlk Yarı İkinci Yarı
Alispor 0-1 Velispor Alispor 0-2 Velispor
Alispor 1-2 Velispor Alispor 2-3 Velispor
Alispor 1-3 Velispor Alispor 3-5 Velispor
Alispor 0-2 Velispor Alispor 2-4 Velispor
Alispor 2-3 Velispor Alispor 2-6 Velispor

Skorlardan da anlaşılacağı üzere velispor alisporu hem ilk yarıda hem de ikinci yarıda yenerek maçın galibi olmuş dolayısıyla oynanan 2/2 iddaası tutmuştur. Temel mantığına değindiğimiz bu iddaa türü için yaptığımız iddaa 2/2 nasıl oynanır resimli anlatım kısmı ile bilgileri pekiştirelim ki kuponda nasıl bu iddaayı oynayacaksınız bir görün. Anlatıma geçmeden önce hatırlatmak isteriz ki yabancı bahis siteleri üzerinde kupon yaparsanız daha yüksek miktarlı iddaa ikramiyeleri kazanabilirsiniz. Sitemizde görselleri bulunna iddaa sitelerini kuponlarınızı oynamak için tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki resimde Belçika-Portekiz maçı için 2/2 oynanmıştır. Bu durumda Portekiz Belçika’yı maçın ilk yarısında ve ikinci yarısında yenmelidir. Siz de kuponlarınızda 2/2 oynamak istiyorsanız öncelikle resimde de gördüğünüz gibi maçın kodunu işaretlemelisiniz ve arından “İY” alanındaki 2 yazan kutucuğu, bundan sonra da “MS” alanındaki 2 yazan kutucuğu karalamalısınız.iddaa 2/2 nasıl oynanır, İddaa 2/2 nasıl oynanır detaylı anlatım, İddaa 2/2 ne demek, iddaa 2/2 nasıl oynanır resimli anlatım