İddaa 2/0 Nasıl Oynanır?

İddaa 2/0 nasıl oynanır konusunda bilgi vermek için kısa bir yazı hazırladık ve sizlere sunuyoruz. Yazımızda iddaa 2/0 hakkında bazı bilgileri vereceğiz ve iddaa 2/0 nasıl oynanır resimli anlatım ile bu bilgileri pekiştireceğiz. Yazımızı okuduktan sonra oynayacağınız iddaa kuponlarında mutlaka 2/0 tahminine de yer vereceksiniz diye tahmin ediyoruz.

Öncelikle iddaa 2/0 nedir konusunda bilgi vererek konuya giriş yapalım. İddaa 2/0 oynanacak bir maçın ilk yarısı ve ikinci yarısı hakkında tahminde bulunmadır. Bir farklı deyiş ile ilkyarı-maç sonucu tahmini oynamadır da diyebiliriz. Maçın ilk yarısında maçı deplasman takımının önde götüreceği ve maçın ikinci yarısında ev sahibi takımın durumu eşitleyip maçın sonucunun berabere olacağı yönünde yapılan bir tahmindir. Örneğin; A takımı ile B takımı arasında bir maç oynanacağını düşünelim. Bu maçın ilk yarısında deplasman takımı olan B takımı A takımına yediğinden fazla gol atıp ilk yarıyı galip bitirmeli ve ikinci yarıda da B takımı A takımından yediği gol sayısı kadar gol atarak durumu eşitlemelidir. Maçın sonucunda ne A takımı ne de B takımı galip gelmelidir. Maçın sonunda bu iki takımın attıkları gol sayısı eşit olmalıdır. Aşağıdaki örnek skor tablosuna bakarsanız daha açık bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer maç aşağıdaki skorlarla ya da benzer şekilde ilk yarıda ev sahibi takımın yenilip ikinci yarıda beraberlik sağlanması yönünde bir skor ortaya çıkarsa 2/0 iddaası tutmuş olur.

İlk Yarı İkinci Yarı
A Takımı 0-2 B Takımı ( B Takımı ilk yarıda galip) A Takımı 2-2 B Takımı (ikinci yarıda B takımı hiç gol atmamış ve A takımı 2 gol atıp berberlik elde etmiştir. Maç sonucu berabere bitmiş 2/0 tutmuştur)
A Takımı 0-1 B Takımı ( B Takımı ilk yarıda galip) A Takımı 2-2 B Takımı (İki takımda gol atmış ve maç berabere biterek 2/0 tutmuştur)
A Takımı 2-3 B Takımı ( B Takımı ilk yarıda galip) A Takımı 3-2 B Takımı (Sadece A takımı gol atmış ve maç berabere bitip 2/0 tutmuştur)
A Takımı 1-2 B Takımı ( B Takımı ilk yarıda galip) A Takımı 4-4 B Takımı  (İki Takımda gol atmış ve maç berabere biterek 2/0 iddaası tutmuştur.

Basitçe 2/0 oynama ve tutması mantığını öğrendiğinize göre artık kuponlarınızda 2/0 oynayabilirsiniz. Peki iddaa kuponunda 2/0 nasıl oynanır? Bu sorunun cevabını da aşağıdaki resimli anlatım ile alabilirsiniz. Resimde görüldüğü gibi öncelikle kupondaki maç kodu alanında 2/0 oynamak istediğiniz maçın kodunu, sonra “İY” alanındaki 2 yazan kutucuğu ve sonra da “MS” alanındaki 0 yazan kutucuğu işaretlemelisiniz.iddaa kuponunda 2/0 nasıl oynanır, iddaa 2/0 nedir, İddaa 2/0 nasıl oynanır, iddaa 2/0 nasıl oynanır resimli anlatım